Zdravá výživa Zdravá výživa Zdravá výživa Zdravá výživa Zdravá výživa Zdravá výživa
PORADENSKÉ CENTRUM ZDRAVIA
NITEWORKS
S radosťou a s nadšením vám chceme oznámiť, že na náš trh sa dostáva nielen vynikajúca kniha Program Áno NO od Dr. L. Ignarra, nositeľa Nobelovej ceny za prevratný objav oxidu dusnatého (NO) - skutočného záchrancu života, ale čo je dôležitejšie - začiatkom novembra 2014 sme mali tú úžasnú príležitosť stretnúť sa s Dr. Louis Ignarrom osobne - prišiel do Bratislavy uviesť na slovenský trh práve produkt ovplyvňujúci tvorbu oxidu dusnatého v cievach NITEWORKS. Spolu s produktom Herbalifeline bohatým na Omega3, ktorý naši klienti radi a pravidelne užívajú na podporu srdcového svalu a pružnosť ciev vytvoria tandem proti kardiovaskulárnym ochoreniam.
Dr. Lui Ignarro je svetovo uznávaný vedec, ktorý v roku 1998 získal Nobelovu cenu v oblasti Fyziológie a medicíny za objav funkcie oxidu dusnatého (NO) v ľudskom tele. Spolu so svojimi kolegami ukázal, že nízke hodnoty NO môžu viesť k zástave srdca v ranných hodinách - v tejto dobe práve nastáva väčšina úmrtí v spánku. Zvýšiť produkciu NO je možno s pomocou 1. pravidelného cvičenia, 2. správnej zdravej výživy a kľúčových nutričných doplnkov stravy.
Následne sa spojil s Herbalife a svoje znalosti premietol do tvorby produktov pre ochranu kardiovaskulárneho systému, predovšetkým Thermojetics, Herbalifeline a Niteworks.
Dr. Lui Ignarro je ale obdivuhodný i z iného dôvodu: v krátkom rozhovoru vysvetľuje, ako ho objav NO a súvislosti so zdravým životným štýlom prinútili k zásadnej zmene: vo svojich 64 rokoch úplne zmenil svoj jedálničiek, začal cvičiť a rozhodol sa zabehnúť maratón. Zatiaľ zabehol 14 maratónov (!!!).
Vypočujte si, ako toho dosiahol a čo ako vedec odporúča.

Záchranca života - oxid dusnatý (NO)
V roku 2005 vyšla v nakladateľstve PRÁH kniha "Program ANO_NO (oxid dusnatý), skutočný záchranca života". Autorom knihy je Dr. Louis J. Ignarro, ktorý dostal za objav pôsobenia tejto molekuly v ľudskom organizme Nobelovu cenu za medicínu. Táto kniha detailne popisuje pôsobenie NO v jednotlivých oblastiach nášho tela. Nemá cenu tu vymenovať všetky oblasti pozitívneho pôsobenia zvýšenej produkcie NO. Menujme teda tie najzákladnejšie problémy, ktoré rieši, ako sú kardiovaskulárne ochorenia, cukrovka, erektilná dysfunkcia, reumatická artritída, rakovina, vredy, močová inkontinencia, infekcia, Alzheimerova choroba, zápalové ochorenia, roztrúsená skleróza. Už z tohto prehľadu je zrejmé, že sa jedná naozaj o záležitosť takmer univerzálnu. Tento postup je možné použiť aj ako prevenciu.
Pre podporu tvorby NO v našom organizme vyvinul autor knihy práškový potravinový doplnok NITEWORKS, ktorého predajcom je spoločnosť Herbalife International. Tento produkt však spoločnosť doteraz v ČR a SR nemohla predávať, pretože údajne nebol pre predaj schválený. Je prinajmenšom zarážajúce, že produkt Niteworks je v zahraničí používaný už cez desať rokov a u nás sa stále čakalo na jeho schválenie (alebo to bol snáď úmysel?). Pri tom sa vlastne jedná o kombináciu bežne dostupných prostriedkov (bez receptu), iba používaných v určitom pomere. Autor vo svojej knihe uvádza, že nie je nutné používať len prípravok Niteworks, ale je možné používať aj jednotlivé zložky samostatne (je tu uvedený zoznam potrebných zložiek).
IGNARRO

Prípravok Niteworks je určený pre starostlivosť o cievny systém a pre posilnenie organizmu
Osviežujúca patentovaná zmes arginínu a citrulínu, ktorú vyvinul nositeľ Nobelovej ceny za medicínu Dr. Louis Ignarro.
Účinky Herbalife Niteworks:
- zmes arginínu a citrulínu podporuje tvorbu oxidu dusnatého v noci;
- oxid dusnatý pomáha vyživovať, obnovovať a chrániť takmer každú bunku ľudského tela;
- vitamín C a kyselina listová - prispievajú k zníženiu miery únavy a vyčerpania;
- vitamín C pomáha udržiavať tvorbu kolagénu pre normálnu funkciu ciev;
- kyselina listová podporuje krvotvorbu a metabolizmus homocysteínu;
- vitamín E sa podieľa na ochrane buniek pred oxidačným stresom.
Herbalife Niteworks 150 g - ÚČINNÉ ZLOŽKY:
* Arginín - je jednou zo základných aminokyselín ľudského organizmu. Jednou zo zásadných funkcií arginínu je jeho funkcia prekurzora tvorby oxidu dusnatého (NO), ktorý v organizme pôsobí tak, že znižuje napätie hladkého svalstva v stenách ciev, čo znamená, že sa cievy rozšíria a zvýši sa prekrvenie, a to umožní zlepšenie zásobenia periférií živinami a kyslíkom.
* Citrulín - aminokyselina, ktorá sa rovnako ako arginín podieľa na zlepšovaní prekrvenie tkanív, svalov a napomáha tak zabezpečovať prísun živín a energie do svalov. Citrulín odvádza z tela odpadový amoniak a napomáha zmierňovať únavu napr. po športovom výkone, po fyzickej záťaži apod.
* Kyselina listová - je dôležitá pre optimálne delenie a množenie buniek, podieľa sa na metabolizme bielkovín. Je potrebná pre tvorbu červených krviniek, užíva sa na prevenciu a liečbu chudokrvnosti. Napomáha tvorbe a funkcii bielych krviniek a tým podporuje imunitný systém, podľa posledného objavu vedcov taktiež napomáha metabolizmu homocysteínu
* Vitamín C patrí medzi vitamíny rozpustné vo vode a v našom organizme plní rad významných funkcií:
- pri tvorbe pevného druhu väziva, kolagénu, ktorý je nutný pre rast organizmu a opravu poškodených väzivových tkanív;
- zúčastňuje sa pri resorpciu železa;
- pozitívne ovplyvňuje obranyschopnosť organizmu aj v priebehu vírusových a bakteriálnych infekcií;
- pôsobí ako antioxidant, čím zvyšuje ochranu proti nádorovému bujneniu.
Herbalife Niteworks 150 g - POUŽITIE:
Návod na prípravu:
Dózu pred použitím jemne pretrepte, aby sa obsah dostatočne premiešal. Zmiešajte 2 odmerky prípravku s max. 250 ml studenej vody. Užívajte večer pred spaním.
Herbalife Niteworks 150 g - DÁVKOVANIE:
Odporúčané dávkovanie: 2 odmerky = 10 g (alebo začať 1 odmerkou do 100 ml vody, po týždni 2 odmerky do 200 - 250 ml vody).
Skladovanie: na chladnom a suchom mieste v dobre uzavretom obale.
NITEWORKS


NITEWORKS už na Slovensku!!!
Tešíme sa, že ľuďom vieme pomôcť k zníženiu kardiovaskulárnych ochorení, cukrovky, erektívnej disfunkcii, reumatickej artritídy, rakoviny, vredov, močovej inkontinencii, infekcií, Alzheimerovej choroby, zápalových ochorení, roztrúsenej sklerózy, zlepšenia kvality spánku, ...
15 zásadných vplyvov NO na ľudské telo:
. znižuje krvný tlak - normalizuje krvný obeh vazodilatáciou - rozšírením steny ciev;
. znižuje zrážanlivosť krvi - tlmí priľnavosť, zhlukovanie a produkciu krvných doštičiek;
. zabíja baktérie, vírusy, parazity a tumory;
. baktericídny účinok (usmrcuje mikroorganizmy);
. spúšťa proces pohlcovania baktérií neutrofilmi a makrofágmi;
. aktivuje antioxidačnú ochranu;
. reguluje špecifickú a nešpecifickú imunitu;
. zvyšuje tvorbu protizápalových cytoxínov;
. reguluje apoptózu (smrť buniek);
. zlepšuje nervovú vodivosť (neurotransmisiu);
. pozitívne ovplyvňuje hladinu inzulínu;
. priamo podporuje množenie fibroblastov, rast krvných ciev a syntézu kolagénu;
. vplýva na tvorbu a dozrievanie granulocytárneho tkaniva a proliferáciu epitelu;
. znižuje hladinu cholesterolu v kombinácii so statínami (liekmi znižujúcimi hladinu cholesterolu) prostredníctvom svojej antioxidačnej aktivity. Výskum naznačuje, že stimulácia produkcie NO u ľudí, ktorí majú zvýšené hladiny cholesterolu umožňuje znížiť dávku statínov až o polovicu!
. zlepšuje erekciu - vazodilatáciou hladkých svalov kavernóznych teliesok a jeho arteriol
Niteworks
NITEWORKS
Program Ano NO - Oxid dusnatý - přirozený zázračný kardiovaskulární lék
13.12.2013
Ano NO
Možná jste zjistili po rozhovoru s lékařem, že je třeba, abyste snížili svůj krevní tlak a tep a zlepšili průchodnost svých cév, aby mohla krev rytmicky proudit do každé buňky těla. Úkol se nebude zdát tak obtížný, jestliže se seznámíte s regenerujícími vlastnostmi oxidu dusnatého, který se tvoří v tepnách. NO pomáhá udržovat pružnost cév, neboť je to "signální molekula", která oznamuje cévám, že je třeba, aby se rozšířily. Náprava poškození způsobeného kardiovaskulárním onemocněním bez rizikového a často neúčinného chirurgického zákroku byla dlouho považována za nemožnou. Získal jsem Nobelovu cenu za to, že jsem dokázal, jak zastaralé je toto uvažování. Nyní víme, že je možné zvrátit kardiovaskulární poškození pomocí "zázračného léku", oxidu dusnatého, který si tělo samo vyrábí.
Oxid dusnatý je účinná signální molekula, která se vyskytuje v kardiovaskulárním a nervovém systému i v celém těle. NO proniká membránami a vysílá konkrétní zprávy nebo biologické signály, které regulují buněčnou činnost a dávají tělu příkazy k vykonání určité funkce. NO ovlivňuje funkci skutečně všech tělesných orgánů, včetně plic, jater, ledvin, žaludku, genitálií a samozřejmě srdce.
K mnoha životně důležitým úkolům, které NO vykonává, patří jeho role vazodilatátoru, což znamená, že pomáhá regulovat průtok krve do každé části těla. NO uvolňuje a rozšiřuje cévy, aby krev mohla účinně zásobovat srdce. NO rovněž zabraňuje tvorbě krevních sraženin, které jsou původci mozkové mrtvice a srdečního infarktu, a reguluje krevní tlak.
Můj výzkum dává jasně na srozuměnou, že využitím schopnosti oxidu dusnatého potlačovat tvorbu aterosklerotických plátů, může léčba NO pomáhat snižovat cholesterol součinností s běžně předepisovanými statiny, jako jsou Lipitor a Mecavor. Je logické, že léčba NO v kombinaci se statiny je nejen bezpečná, ale také zvyšuje účinky těchto léků, protože jeden z významných mechanismů těchto léků je zvyšování a udržování produkce NO. Funguje stejně, ale přirozeným způsobem.
Imunitní systém využívá NO k ničení infekčních bakterií, virů a parazitů a dokonce omezuje bujení určitých typů rakovinných buněk. U osob s mírným až těžkým diabetem může oxid dusnatý zabránit řadě běžných, ale závažných komplikací týkajících se především poruchy krevního toku. NO má také zásadní význam pro fungování paměti, protože mozek ho využívá k ukládání a vybavování dlouhodobých vzpomínek i k přenosu informací. V současné době se zabýváme významnou úlohou, kterou NO zřejmě hraje v prevenci Alzheimerovy choroby.
Předmětem výzkumu je nyní schopnost NO snižovat otoky a potíže při artritidě, kterou má díky svým protizánětlivým účinkům. NO také brání rozvoji žaludečních vředů tím, že zajišťuje normální prokrvování sliznice trávicího ústrojí. Jako neurotransmiter zvyšuje prokrvování genitálií a je proto důležitý pro zajištění normální sexuální funkce. Mé objevy v této oblasti vedly k vývoji léku Viagra. NO je silný antioxidant, který inaktivuje "volné kyslíkové radikály" v těle, podílející se na vzniku čtyř hlavních smrtelných chorob v Americe: rakoviny, cukrovky, srdečního onemocnění a mozkové mrtvice.
Zdá se, že využití oxidu dusnatého v těle má nekonečné možnosti. S rostoucím zájmem vědců stále stoupá počet případů, kdy tato jedinečná molekula hraje zásadní roli. Mnohostranné využití NO bude podrobněji popsáno v dalších kapitolách. Na tomto místě bych však chtěl jenom zdůraznit šíři jeho významu pro skutečně každou tělesnou funkci.
Úryvek z knihy : Program Ano NO.
13.12.2013
------------------------------- Prevratná kniha "Áno NO" kniha na tému starostlivosti o zdravie, srdce i celého organizmu môže predĺžiť život miliónom ľudí. Na rozdiel od mnohých príručiek plných "dobrých rád", je poznanie odovzdávané v tejto knihe potvrdené udelením Nobelovej ceny. Dr. Ignarro najprv dôkladne vysvetľuje pôsobenie oxidu dusnatého v prospech srdce, aby neskôr došiel k praktickým a veľmi jednoduchým návodom tykajúcim sa životosprávy, stravy a podporných prostriedkov. Dr. Louis J. Ignarro, laureát Nobelovej ceny za medicínu ( člen poradného zboru Herbalife pre výživu a členom redakčnej rady Inštitútu Herbalife pre výživu), objavil molekulu kardiovaskulárneho zdravia - oxid dusnatý. NO je signálna molekula, ktorá vzniká v tele a pôsobí ako vazodilátor umožňujúci reguláciu krvného toku v každej časti tela. Prvá praktická aplikácia výskumu Dr. Ignarra viedla k vývoju Viagry. NO uvoľňuje a rozširuje cievy, zabraňuje tvorbe krvných zrazenín, ktoré sú príčinou srdečného infarktu alebo mozgovej porážky, reguluje krvný tlak a hromadenie plátov v cievach. Teraz zostavil program na zvýšenie odolnosti kardiovaskulárneho systému voči starnutiu, ktorý spočíva v udržovaniu čistého a pružného krvného riečišťa pomocou zvýšenej produkcie NO. Program nie je náročný, pri jeho dodržovaní nie je nutné zásadne meniť životný štýl. Zahrnuje užívanie potravinových doplnkov k stimulácii produkcie NO (odporúča Formulu1 - kokteil = zdravé raňajky, Herbalifeline - Omega3), ďalej stravu obsahujúcu potraviny podporujúcu NO (cesnak, tmavé druhy ovocia a zeleniny) a nenáročný cvičebný program.
IGNARRO

V novembri 2014 pri príležitosti 15. výročia činnosti Herbalife v SR dr. Ignarro prišiel osobne do Bratislavy predstaviť unikátny produkt NITEWORKS - pri podpise.
Prednáška
Prednáška
Prednáška
Prednáška
Prednáška
Prednáška